Dámský šátek s motivem bohyně Morany

Dámský šátek s motivem bohyně Morany vytvořil náš duchovní otec a hlavní ilustrátor připravované knihy Jan Hachran, který každý rok pravidelně připravuje dámské šátky s tématikou různých ženských bohyní starověku a letos se tuto svojí sérii rozhodl spojit s projektem Slované v obrazech a poezii. Výsledkem je tento šátek.

Morana byla staroslovanská bohyně zimy a smrti, která symbolizovala jednu z částí koloběhu přírody, jež zdánlivě umírá, aby se na jaře opět v plné síle znovuzrodila, což symbolizuje bohyně Vesna. Šátek je vyvedený v zimních barvách, kromě barevného okraje. Je udělaný tak, aby nám připomínal jak ty aspekty zimy, které jsou spojeny s chladem a tmou, tak i krásu, kterou zima dokáže vykouzlit. Barevné okraje jsou silně inspirované jedním bulharským vzorem a mají připomínat květy, jenž mráz v zimě kreslí na oknech, a které po dopadu slunečního světla hrají všemi barvami duhy. Zajímavostí je, že celý šátek je koncipován tak, aby z hlediska použitých planetárních korespondencí co nejvíce odpovídal Luně a Saturnu. Nákupem tohoto šátku získáte nejen pěknou výtvarnou práci, ale též podpoříte vydání naší knihy Slované v obrazech a poezii.

Šátek můžete koupit v našem e - shopu ZDE nebo nás kontaktujte a domluvíme se na způsobu platby a doručení. Zboží je dodáváno v originální dárkové krabičce.

Technika: umělecký tisk na látku, vytvořeno podle ručního výtvarného návrhu
Materiál: umělé hedvábí
Velikost: 80 x 80 cm
Autor: Jan Hachran
Cena: 1700 Kč + 70 Kč poštovné, v případě zaslání do zahraničí je cena poštovného 150 Kč a v případě platby na dobírku se k ceně připočítává 30 Kč

P.S.: Ve skutečnosti vypadá šátek mnohem lépe, ale bohužel je těžké na fotografii zachytit tak velkou barevnou plochu.


SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU

Oblíbené příspěvky

Počet zobrazení stránky

Všeslovanská hymna