Jan Hachran zahájil práci na grafice k výročí 100 let Československa, Polska a Království Srbů, Chorvatů a Slovinců

Náš duchovní otec, hlavní autor textů a hlavní ilustrátor Jan Hachran kromě jiného pracuje i na speciální zlacené grafice, která bude vydána u příležitosti 100. let od vzniku Československa, Království Srbů, Chorvatů a Slovinců a obnovení Polska, a která bude zároveň sloužit i jako obálka podzimního čísla časopisu Slovjani.info vydávaného Slovanskou unií v mezislovanském jazyce. 

Zatím se jedná pouze o náčrt, ale už nyní zde můžeme rozpoznat několik postav a symbolů. Ústředním motivem je povstávající pták fénix s pavími pery a plamínky okolo, který symbolizuje znovuzrození výše zmíněných zemí a zároveň od sebe symbolicky odděluje sféru pozemskou, kde jsou postavičky v srbských, chorvatských, slovinských, polských, českých, slovenských, rusínských, makedonských a černohorských krojích, od sféry nadzemské, kde vlevo je svantovít jako pohanský ochránce slovanstva a symbol naší pohanské epochy, vpravo archanděl Michael jako křesťanský ochránce slovanstva a symbol naší křesťanské éry. Mezi nimi budou patroni jednotlivých zemí a národů, zprava je vidět například svatý Václav, Matka Božská Čestochovská, svatý Sáva a svatý Josef. Celý obrázek pak bude orámovaný rámečkem s folklórním motivem s letopočtem 1918 - 2018 a znaky Československa, Polska a Království SHS. 

V průběhu následujících 14 dnů bude grafika hotová v barvách a ve zlatě. Poté si ji budete moci za cenu v řádu stokorun koupit podepsanou autorem v našem připravovaném e - shopu. Jejím nákupem získáte nejen pěknou výtvarnou práci a vzpomínku na letošní výročí, ale také podpoříte vydání naší připravované knihy Slované v obrazech a poezii. 


SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU

Oblíbené příspěvky

Počet zobrazení stránky

Všeslovanská hymna